Voormalig ZZP’er Natasja treedt als financieel adviseur in dienst bij Haute Equipe
Voordat Natasja Crausen in dienst kwam bij Haute Equipe, werkte zij sinds 2015 als ZZP’er voor zowel profit als non-profit organisaties. Na een opdracht als zelfstandige bij gemeente Sittard-Geleen besloot ze als financieel adviseur bij een adviesbureau te solliciteren. In een interview deelt Natasja haar motivatie om voor een vast dienstverband te kiezen. En wat haar aantrok in Haute Equipe.
Wat heb je gedaan voordat je bij Haute Equipe kwam werken?
“In 2015, toen ik na het overlijden van mijn vader stilstond bij hoe snel het leven voorbij kan zijn, besloot ik om voor mezelf te beginnen. Bovendien had ik met de komst van een puppy meer behoefte aan vrijheid, zodat ik zelf kon bepalen hoe ik mijn dagen inplande. In die tijd was hybride werken nog niet zo’n ding. Tijdens mijn ZZP-opdrachten bij de Veiligheidsregio Limburg-Noord en de gemeente Sittard-Geleen als externe projectcontroller deed ik ervaring op in het publieke domein. Dat vulde ik aan met een functie als controller bij Rousseau Chocolade, waar ik momenteel nog steeds in dienst ben.”
Wat was voor jou het omslagpunt om te solliciteren bij Haute Equipe?
“Ik merkte dat ik vastliep in een opdracht, ik haalde er weinig energie uit. Ik dacht bij mezelf: “Wat is mijn toegevoegde waarde hier nog?” Het project draaide op routine en er werden geen grote verrassingen meer verwacht. Kortom, de uitdaging was weg. Dat is voor mij altijd het signaal geweest om verder te kijken naar iets nieuws. Ik ga me namelijk te veel vervelen als iets op den duur een standaard werkje wordt. Ik hou van situaties waarin het nog niet op orde is. Geef mij maar een bak rotzooi om op te ruimen! Mensen in mijn omgeving omschrijven me niet voor niets als resultaatgericht en oplossingsgericht.
Toen een Directeur Publieke Gezondheid waar ik mee samenwerkte me over Haute Equipe vertelde, voelde het als een mooie middenweg. Nog steeds tijdsgebonden klussen en tegelijkertijd meer rust en zekerheid. Zeker in deze tijden. De combinatie van bijna tien jaar als ZZP’er te hebben gewerkt en de verscherping van de wet DBA gaven voor mij de doorslag om te solliciteren. Vooral de eerlijkheid en transparantie die ik merkte in sollicitatiegesprekken trok me aan. En dat ik zag dat mensen hier echt zichzelf kunnen zijn.”
Je maakt de meeste meters als je in meerdere keukens kunt kijken.
Natasja Crausen Financieel Adviseur
Wat zijn de voordelen om als externe adviseur te werken? En wat zijn nadelen van het opgeven van ZZP-schap?
“De voordelen zijn wat mij betreft vele maten groter. Vooral dat ik het niet allemaal alleen hoef te doen. En dat als ik ergens tegenaan loop, ik ook vragen kan stellen aan collega’s. Je hoeft het wiel niet meer zelf uit te vinden. En dan bedoel ik voornamelijk vakinhoudelijk. Er zijn natuurlijk ook nadelen. Vergeleken met het ZZP-schap heb je wel wat minder vrijheid als je in dienst bent. Als ZZP’er bepaal je zelf welke opdrachten je aanneemt. En dus ook een klus die op dat moment wellicht wat minder betaalt maar je wel heel interessant vindt. Al is het voordeel van een adviesbureau dat Haute Equipe wel meer ingangen heeft bij opdrachtgevers. Aan de mensen die twijfelen of ze de overstap moeten maken van vast dienstverband naar ZZP’er heb ik maar één advies: blijf niet dromen en sluit je aan bij een adviesbureau. Het is het beste van beide werelden!”
Als ZZP’er in vaste dienst bij Haute Equipe
De afgelopen maanden kozen er naast Natasja meerdere ZZP’ers voor Haute Equipe als vaste werkgever. Zo ook Luc Biemans. Zij hebben nog steeds de mogelijkheid om gevarieerde opdrachten uit te voeren voor lokale overheden. Met een hecht team van collega’s en financiële zekerheid als bijkomende voordelen. Twijfel je om als zelfstandig ondernemer actief te blijven in het publieke domein? Neem contact op met recruiter Floyd om de mogelijkheden van een vast dienstverband te bespreken.