Maak kennis met Evelien | Adviseur Privacy in regio Noord

In januari 2026 begon Evelien Okken haar carrière bij Haute Equipe als adviseur privacy binnen regioteam Noord. Ze deelt graag meer over haar achtergrond, carrièreambities en de redenen achter haar keuze voor Haute Equipe.

Hoe zijn de eerste weken bij Haute Equipe bevallen?

“Mijn eerste weken bij Haute Equipe zijn echt heel prettig geweest! Ik ben warm ontvangen en voelde me snel welkom. Wat me meteen opviel is hoeveel kennis en ervaring er in het team zit. En hoe makkelijk collega’s even meedenken of helpen als je ergens in wilt duiken. Ik heb er echt een goed gevoel bij en kijk uit naar de komende periode.”

Evelien Okken - Privacy | Haute Equipe

Vertel eens wat meer over jezelf?

“Ik ben Evelien Okken en ik woon in Drenthe. Ik heb in de afgelopen jaren veel ervaring opgedaan in verschillende leidinggevende functies binnen de publieke dienstverlening, waaronder bij een financiële instelling. Ongeveer acht jaar geleden ben ik me gaan toeleggen op de AVG en de Wet politiegegevens (Wpg). Inmiddels werk ik met veel plezier als privacy adviseur, waarbij ik organisaties help om privacy en gegevensbescherming praktisch en goed in te richten. Naast mijn werk als privacy adviseur ben ik keramist. Na het afronden van de driejarige keramiekopleiding in Gouda ben ik mijn eigen bedrijfje gestart: de Kleiboerderij. Als ik niet bezig ben voor klanten van Haute Equipe, ben ik vaak in mijn atelier te vinden. Daar geef ik workshops aan groepen of ben ik gewoon lekker met klei aan het werken.”

Waarom wilde je bij Haute Equipe werken?

“Haute Equipe sprak me gelijk aan als nieuwe werkgever. Ik vind het belangrijk dat klanten goed en zorgvuldig geholpen worden. En dat er echt aandacht is voor kwaliteit en inhoud. Daarnaast vond ik het prettig om te merken dat werkplezier en samenwerking hier serieus worden genomen. Dat blijkt onder andere uit de kennissessies waarin collega’s vanuit verschillende specialisaties hun expertise delen. Ook de medewerkersbijeenkomsten getuigen hiervan. Die worden meerdere keren per jaar georganiseerd, waarbij ook ruimte is voor informele activiteiten zoals samen de natuur in gaan. Tot slot trok het regiokantoor in Meppel mij aan. Het is prettig om de mogelijkheid te hebben om op kantoor te werken en samen met collega’s te sparren en op te trekken als team.”

Hoe wil je jezelf ontwikkelen bij Haute Equipe?

“Bij Haute Equipe hoop ik vooral ingezet te worden op opdrachten waarbij mijn specialistische kennis van de AVG en de Wpg goed van pas komt. Ik vind het leuk om met inhoudelijke en soms complexe vraagstukken bezig te zijn, en ik sta zeker open voor opdrachten die ook wat meer projectmatig zijn.

Wat ik daarbij het mooiste vind, is dat ik de kennis en ervaring die ik in de loop der jaren heb opgebouwd kan delen. Ik haal er veel voldoening uit om anderen verder te helpen, mee te denken en samen stappen vooruit te zetten.”