Bestuurders willen na de gemeentelijke verkiezingen in maart 2026 het liefst snel aan de slag met hun ambities. Subsidies blijken keer op keer een goede manier om die ambities waar te maken. Sterke subsidieregelingen helpen namelijk om beleid in de praktijk te brengen. Dat kan alleen als het subsidiebeleid op orde is. Gemeenten die hun subsidiebeleid vaker updaten, merken dat ze sneller kunnen schakelen. Ook hebben ze meer controle over het behalen van beleidsdoelen. Je start dus met een voorsprong als je de boel voor de verkiezingen goed regelt.
Waarom mislukt het om snel aan de slag te gaan?
Het jaar van de gemeenteraadsverkiezingen is vaak een beleidsarm jaar. Grote nieuwe plannen worden doorgeschoven, projecten blijven op de plank liggen en de aandacht verschuift naar de politieke campagne. Dat is zonde. Juist nu is het moment om te investeren in een stevige basis voor straks. Als bestuurder wil je niet beginnen met opruimen als het verkiezingsstof is neergedaald. Je wilt gelijk aan de slag zodra er een nieuw college aantreedt.
Hoe ga je sterk van start na de verkiezingen?
Zorg voor een sterke basis van je subsidiebeleid. Dan hoef je daar na de verkiezingsuitslag geen tijd meer aan te besteden. Met deze stappen maak je het verschil tussen een trage of vliegende start:
- Stel duidelijke richtlijnen per subsidieregeling op.
- Leg vast wie waarover mag besluiten.
- Maak duidelijk wie welke stappen moeten volgen.
- Zorg voor goede monitoring en evaluatie van je subsidiebeleid.
Hulp nodig bij het versterken van je subsidiebeleid?
Wil je het subsidiebeleid van jouw gemeente ook versterken vóór de verkiezingen? Onze subsidieadviseurs bieden praktische hulp op verschillende manieren:
- Analyseren van subsidiebeleid en het proces.
- Updaten van beleidsregels en werkwijzen.
- Adviseren over naleven governance wetten en regels.
- Verbeteren van hoe aanvragen worden beoordeeld.
- Optimaliseren van toetsingscriteria en verantwoording.
- Trainen van medewerkers die met subsidies werken.
Neem contact op
Subsidieadviseur Mark Hooglugt bouwt graag samen met jou aan een subsidiebeleid waarmee het nieuwe college gelijk van start kan. Neem contact op via mark.hooglugt@haute-equipe.nl of 023 – 547 19 13.


